Rok 2011

Dôležité telefónne čísla

 

Pri požiari  150
Pri úrazoch 155
Polícia 158
Int.centrum 112
Hasiči ZM 037/6422222
Polícia 0961363708
Elektrikári 0850111468
Plynári 0850111727
Záchranka 037/6905336

Útulok Zlaté Moravce        0949/642 682

Podpora opatrovateľskej služby

Výstavba nájomných bytov v obci

Video TV NITRIČKA

FAŠIANGY V TOPOĽČIANKACH http://tvnitricka.sk/fasiangy-v-topolciankach/

CESTUJEME ZA CHUŤAMI NITRIANSKEHO KRAJA              Topoľčianky                      https://tvnitricka.sk/cestujeme-za-chutami-nitrianskeho-kraja-topolcianky/

Folklórne slávnosti a Vinobranie v Topoľčianach  https://tvnitricka.sk/folklorne-slavnosti-v-topolciankach-2/

Sv. Mikuláš v Topoľčiankach      https://video.tvnitricka.sk/ 2019/12/09/2019_12_09_ mikulasvtopolciankach _1m 57s_op.mp4 

 

Fond na podporu umenia

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 22
DNES: 225
TÝŽDEŇ: 1140
CELKOM: 2457300

Ďakujeme firme BRIMO

Ďakujeme firme BRIMO, ktorá našej obci darovala párty stan. Budeme ho používať na obecné podujatia, ako napr. Stavanie MÁJA, Kultúrne leto, Folklórne slávnosti, Vinobranie  a  ďalšie.

Brimo

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

  • Slovensky
  • English

Obsah

Stretnutie detí so svätým Mikulášom

V sobotu 3. decembra, v čase adventu, ktorý symbolizuje duchovnú prípravu kresťanov na slávenie Vianoc sme v centre obce privítali svätého Mikuláša, ktorý prišiel potešiť najmä deti. Jeho príchod už z diaľky oznamovalo cinkanie zvončekov a klopkajúce podkovy zapriahnutých koníkov, ktoré doviezli sv. Mikuláša s anjelikmi a čertom. Mikuláš privítal všetkých prítomných a s pomocou detí rozsvietil krásny vianočný stromček pred budovou kultúrneho domu. So stromčekom sa rozsvietili zároveň aj očká našim deťom a potom už nastala očakávaná chvíľa, keď sa vo sviatočnom programe na pódiu postupne vystriedali deti oboch materských škôl a žiaci prvého až štvrtého ročníka základnej školy. Predstavili sa pestrým programom básničiek, pesničiek a vinšov. Na pódium boli prizvané aj detičky, ktoré nevystúpili medzi škôlkarmi a školákmi. Všetky účinkujúce deti boli obdarené balíčkom sladkostí a všetci prítomní sa mohli ponúknuť teplým čajom, malinovými srdiečkami, kokosovými podkovičkami či medovníčkami, ktoré pripravil Obecný úrad Topoľčianky.

V závere svätý Mikuláš zaželal všetkým prítomným, aby sa každý deň stretávali s láskou, aby ju dostávali a opätovali, aby sme ju nosili vždy vo svojich srdciach. Týmito slovami nás Mikuláš vyzval, aby sme mali k sebe bližšie nielen počas predvianočného obdobia a vianočných sviatkov, ale počas celého roka. V duchu naplnení týchto slov sme sa so sv. Mikulášom a anjelikmi rozlúčili.

V tomto roku sme opäť  obohatili toto podujatie o možnosť občerstvenia pre dospelých, kde návštevníci mohli ochutnať vianočný punč, varené víno, lokše, alebo  tradičný chlieb s masťou, alebo tukom a cibuľou. Nezabudli sme ani na  možnosť ponuky vianočných dekoratívnych predmetov  alebo milých darčekov pre svojich najbližších, ktorú pripravili skauti zo 41. zboru T.G. Masaryka v Topoľčiankach. Návštevníci si mohli tiež zakúpiť med, medovinu a iné zdraviu prospešné včelie produkty.

Veríme, že všetci zúčastnení tu našli tú správnu predvianočnú atmosféru, ktorú sme sa týmto podujatím snažili pre Vás vytvoriť.

Text: Andrea Chrenová
Foto: Vlado Bošanský