Obec Topoľčianky
obecTopoľčianky
RSS

Folklórny súbor POVAŽAN

Na štvrtom vystúpení, ktoré sa z dôvodu nepriaznivého počasia konalo vo vnútorných priestoroch Domu kultúry a služieb Topoľčianky, návštevníci Kultúrneho leta v nedeľu, 27. júla 2014 privítali na javisku veľkej sály, vyše 40-členný Folklórny súbor Považan z Považskej Bystrice. FS Považan vznikol v roku 1954 pri závodnom klube Považských strojární v Považskej Bystrici. Je reprezentantom mesta Považská Bystrica. Okrem množstva vystúpení v rozličných častiach Slovenska účinkujú aj na folklórnych festivaloch vo Východnej, Detve, Myjave a v Terchovej. Za umelecky presvedčivé výkony získali mnohé ocenenia. Súbor úspešne reprezentoval svoje mesto i Slovenskú republiku na viacerých medzinárodných podujatiach v Česku, Poľsku, Rusku, Maďarsku, Macedónsku, Rakúsku, Nemecku, Francúzsku, Švajčiarsku, Alžírsku, Fínsku, USA, Holandsku a na Cypre.

Folklórny súbor má tri zložky: tanečnú, spevácku a ľudovú hudbu. Námety pre choreografie a programy súbor čerpá najmä z Kysuckej a Trenčianskej oblasti, konkrétnejšie z oblastí v pohorí Javorníkov, Strážovských a Súľovských vrchov, ale aj zo stredného a východného Slovenska. A tak návštevníci podujatia v podaní Folklórneho súboru POVAŽAN mohli vidieť a počuť prekrásne slovenské piesne a tance sprevádzané ľudovou hudbou. Vyjadrujeme srdečné poďakovanie všetkým členom tanečnej, speváckej a hudobnej zložky za obohatenie a spríjemnenie nedeľného popoludnia. Zároveň folklóru želáme, aby aj naďalej šírili prostredníctvom svojich vystúpení krásu a pestrosť slovenského folklóru, ukrytú v každom okamihu ich tanečného, hudobného a speváckeho prejavu. Keďže žiadne vystúpenie by nemalo tú správnu atmosféru, keby nemalo svojich divákov, poďakovanie patrí aj  návštevníkom, ktorí prijali pozvanie aj napriek nepriaznivému počasiu a svojou návštevou podporili vystúpenie, pretože záujem a potlesk publika je pre účinkujúcich a tiež aj pre organizátorov tou najkrajšou odmenou a motiváciou.

Organizátorom Kultúrneho leta je Obec Topoľčianky v spolupráci s JMF ZOO SR strediskom Zámok Topoľčianky. Srdečné poďakovanie patrí aj sponzorom, ktorí nám pomohli finančne zabezpečiť jednotlivé podujatia. Sú nimi : Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja, Vinárske závody Château Topoľčianky, Penzión Gazdovský hostinec Topoľčianky, Else plus, s.r.o. Topoľčianky, LAST- stav s.r.o. Machulince, MIKRA Vráble, HP Strojárne Zlaté Moravce, DVT s.r.o. Bratislava, ViOn, akciová spoločnosť Zlaté Moravce, Vodohospodárske stavby a.s. Organizátorom podujatia je Obec Topoľčianky

Text: A. Chrenová, OcÚ Topoľčianky

Foto: V. Bošanský, FoTOP Topoľčianky

Dátum vloženia: 27. 10. 2014 12:03
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 10. 2016 11:40
Autor:

Život v obci

Dôležité telefónne čísla

Pri požiari  150
Pri úrazoch 155
Polícia 158
Int.centrum 112
Hasiči ZM 037/6422222
Polícia 0961363708
Elektrikári 0850111468
Plynári 0850111727
Záchranka 037/6905336

Útulok Zlaté Moravce        0949/642 682

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 5
DNES: 343
TÝŽDEŇ: 2178
CELKOM: 2649191

SPOZNAJ TOPOĽČIANKY

ENVIPAK

Envipak