Obec Topoľčianky
obecTopoľčianky
RSS

DUO RYTMUS

Dni a týždne dovolenkových mesiacov ubiehajú rýchlejšie ako by sme si želali a v nedeľu 18. augusta sa konal  predposledný koncert  v rámci programu Kultúrne leto 2019. V mene spoluorganizátorov, ktorými sú Obec Topoľčianky a JMF ZOO v SR, stredisko Zámok Topoľčianky sme na nádvorí zámku privítali návštevníkov podujatia a účinkujúcich hostí už po siedmy krát. Na javisku, ktorého kulisu tvorí klasicistické krídlo zámku, sme privítali účinkujúceho hosťa, ktorým bola obľúbená hudobno-romantická dvojica Duo Rytmus známa aj z televíznej obrazovky Marián a Daniela Maňoví z Oslian.

Zhruba v čase, keď začala vysielať televízia Šláger, vzniklo aj Duo Rytmus, ktoré v súčasnosti  patrí k jej stálym interpretom. Predtým už existovala rovnomenná kapela, v ktorej pôsobil hudobník Marián Maňo, ale ten v súčasnosti vystupuje už len vo dvojici s manželkou Danielou. Daniela Maňová pochádza z muzikantskej rodiny, so svojím otcom hrala na bubon, ale spevu sa predtým nevenovala. Dostala sa k nemu až s Mariánom. Na rozdiel oproti tomu, Marián Maňo žil hudbou odmalička. Od desiatich rokov  hrával na akordeón, potom dlhú dobu pôsobil v kapele, má zlato v hrdle a hudbu v krvi.  Duo Rytmus hrá ľudové piesne,
ale predovšetkým vlastné skladby. Sú autormi hudby aj textov. Ich najpopulárnejšie pesničky pochádzajú z ich autorskej dielne. Dvojica píše skladby spoločne. Návštevníci podujatia sa  započúvali do melodických piesní, a tie známejšie si s účinkujúcimi aj zaspievali a niektorí dokonca aj zatancovali. Na pódium boli prizvané aj deti, ktoré si mohli zatancovať na známu pesničku „Keď si šťastný...“. Všetci sme sa spoločne posnažili s podrobnými inštrukciami pána Mariána Maňu aj jódlovať, ale aj tak on bol najpresvedčivejší a boli sme radi že sme si mohli vypočuť aj tento druh spevu z oblasti Tirolských Álp, keď hlas zaujímavo preskakuje až do falzetu. Srdečne ďakujeme za úžasný a skvelý koncert DUU Rytmus z neďalekých Oslian, hudobno-romantickej dvojici Mariánovi a Danielke Maňovým. Želáme naším účinkujúcim hosťom  do budúcna aj naďalej mnoho úspešných koncertov a nadšené publikum tak ako v televízii, tak i na živých koncertoch ako bol ten u nás v Topoľčiankach.

Keďže žiadne vystúpenie nemá tú správnu atmosféru, keby nemalo svojich divákov, poďakovanie patrilo aj  publiku, ktoré prijalo naše pozvanie na dnešný koncert, pretože záujem a potlesk prítomných hostí je tou najmilšou odmenou a motiváciou do budúcna pre účinkujúcich a tiež pre organizátorov.

Dovidenia opäť o týždeň,  v nedeľu 25. augusta Vás pozývame na záverečný koncert KL 2019. V programe sa predstaví populárny spevák Salco s jeho hitmi, megamixami a nestarnúcimi melódiami.

Text: Andrea Chrenová, OcÚ Topoľčianky

Foto: p. Milan Horváth, Fotoklub FoTOP Topoľčianky

         p. Miroslav Mihalik, Fotoklub FoTOP Topoľčianky

         p. Ivan Kĺbik

Dátum vloženia: 19. 8. 2019 15:49
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 8. 2019 15:59
Autor: Správce Webu

Život v obci

Dôležité telefónne čísla

Pri požiari  150
Pri úrazoch 155
Polícia 158
Int.centrum 112
Hasiči ZM 037/6422222
Polícia 0961363708
Elektrikári 0850111468
Plynári 0850111727
Záchranka 037/6905336

Útulok Zlaté Moravce        0949/642 682

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:6
DNES:506
TÝŽDEŇ:1097
CELKOM:3204767

SPOZNAJ TOPOĽČIANKY

ENVIPAK

Envipak

Pomoc pre našich občanov